2 відгуків
+380 (67) 371-44-29
+380 (99) 626-33-00
+380 (50) 220-77-18
Торгово-касове обладнання

РЕАЛЬНА ВАРТІСТЬ«БЕЗКОШТОВНОГО ПРОГРАМНОГО РРО»

РЕАЛЬНА ВАРТІСТЬ«БЕЗКОШТОВНОГО ПРОГРАМНОГО РРО»
Апаратний
Програмний РРО попередньо встановлюється на особистий смартфон, планшет або ПК. Найбільш популярний пристрій це смартфон. Розглянемо обмеження, які стосуються будь-якого смартфона і порівняємо їх з функціоналом традиційного РРО: Батарея будь-якого нового смартфона розрахована при активному використанні на 8 - 10 годин в день без підзарядки (і то, якщо реальна ємність не сильно відрізняється від заявленої). По мірі експлуатації час роботи на одному заряді може скоротитися вдвічі. Батарея сучасного традиційного РРО розрахована на друк до 1000 чеків. Якщо бити чек разів на хвилину, то це 16 годин роботи.
Використовувати смартфон в момент зарядки батареї заборонено інструкцією з експлуатації (та хто ж її читає!?), оскільки це може призвести до перегріву батареї і самозаймання пристрою. Ті. у момент зарядки ви залишаєтеся без пРРО. Цих обмежень у традиційному РРО немає.
Умови експлуатації смартфона згідно технічному опису такі ж як і для традиційного РРО. Температура від +5 до +35 градусів Цельсія, вологість до 80%.
Екранна клавіатура смартфона (або додатки пРРО) значно менше клавіш навіть самого маленького традиційного РРО. Отже, у користувачів пРРО з проблемним зором на смартфоні дуже висока ймовірність натиснути не ту клавішу.
В умовах низької або навпаки занадто інтенсивної освітленості цифрові і функціональні клавіші у смартфона ледве видні. Механічні клавіші традиційного РРО не сильно залежать від рівня освітленості.
Традиційний РРО має безліч інтерфейсів (USB, RS232, Wifi) для підключення різного устаткування: сканери штрих-кодів, електронних ваг, грошового ящика, комп'ютера Середній смартфон, як правило, таких інтерфейсів не має, або має в недостатньому для організації робочого місця кількості.
Використання вбудованою в смартфон камери в якості сканера штрих-коду призводить до затримок при обслуговуванні покупців. Швидкість роботи сканера штрих-кодів значно вище роботи камери смартфона.
Якщо на вашому смартфоні встановлено додаток з програмним РРО і покупець попросить у вас не електронний, а паперовий чек вам потрібно буде додатково придбати міні принтер чеків. Середня ціна такого на OLX від 50 usd. Це вартість моделей без вбудованого акумулятора. Акумуляторні моделі з автономним - дорожче. Будь традиційний РРО обладнаний принтером друку чеків різного ступеня надійності та відмовостійкості по навантаженню.
Традиційний РРО обладнаний незалежним блоком фіскальної пам'яті та фіскальні чеки зберігаються безпосередньо в ньому. При різного роду конфліктних ситуаціях це ваш захист і перед покупцями і перед контролюючими органами. Жоден пРРО не має незалежного блоку фіскальної пам'яті.
Тепер найцікавіше: вартість середнього смартфона (Базові характеристики без прив'язки до виробника: Частота процесора 1,6 ГГц, 8 ядер, екран 6,5", пам'ять 3/64Gb, Батарея 4000 м\ач) - 3300 грн (120 usd).
Термін служби традиційного РРО 7 років (вартість коливається від 160 до250 usd). За статистикою через два - три роки ваш смартфон безнадійно застаріває. Ті. у разі виходу з ладу (основні причини, розбитий екран, сіла батарея і т. п.) вам швидше запропонують придбати новий, ніж візьмуться за ремонт. Отже, вам знадобиться новий смартфон для пРРО, а це ще +120 usd. Виходить що за 6 років вартість чисто апаратної частини «безкоштовного рішення» зросте вже до 240 usd мінімум.
Програмний
При роботі на смартфоні з використанням пРРО фіскальним вважається тільки чек (розрахунковий документ), успішно переданий на сервер податкової. У традиційних РРО фіскальних є вже роздрукований чек (природно, якщо перед цим РРО переведений у фіскальний режим роботи).
При втраті зв'язку з сервером еквайра (оператора збору фіскальних даних) традиційний РРО 72 години працює без обмежень, зберігаючи всі фіскальні чеки у внутрішній пам'яті. При відновленні зв'язку всі дані автоматично передаються на сервер еквайра пРРО малозрозуміла процедура резервування номерів фіскальних чеків за подальше їх передачею на сервер податкової.
У традиційних РРО всі фіскальні дані зберігаються в кількох місцях: в енергонезалежній пам'яті РРО, на сервері еквайра, на сервері податкової. Плюс ви щодня друкуєте Z звіти і дані у вас зберігаються також і у паперовому вигляді.
При передачі розрахункового документа (чека) на сервер податкової можливо зависання смартфона і, можливо, буде потрібно перезавантажити. Де шукати створений чек?
Для роботі на пРРО користувачеві необхідно:
необхідно зареєструвати торгову точку в особистому кабінеті використовуючи свої особисті ключі ФОП
всім хто буде працювати на пРРО необхідно отримати особисті ключі
зареєструвати касирів, підтягнувши особисті ключі (їх треба скопіювати на телефон)
Налоговая будет знать точно сколько людей у Вас работает на фирме (для некоторых предприятий - работа кассира не должна превышать определенное время. В пРРО ведется учет работы каждого человека)
Для работы на традиционном РРО достаточно зарегистрироватьторговую точку.
Безопасность
В качестве операционной системы в смартфонах используется система Андроид - система с открытым исходным кодом. Поэтому перед любым пользователем остро встает вопрос о защите персональных данных (программы шпионы, программы вымогатели и т.п.). Внутреннее программное обеспечение традиционного РРО не имеет открытого кода. Вмешательство извне сильно затруднено, я бы сказал практически не возможно.
Внутреннее программное обеспечение традиционного РРО прошло все стадии сертификации и проверки на безопасность что обеспечивает надежную защиту пользователя от кражи или фальсификации данных. Данные хранятся в зашифрованном виде, несанкционированно считать или каким то образом изменить их при помощи внешних устройств невозможно, что подтверждено соответствующими сертификатами и испытаниями.
Работа на пРРО невозможна без использования персональных электронных ключей кассиров. Кто гарантирует безопасность электронных ключей скопированных на смартфон?
Любой традиционный РРО персонализирован: известно кому он принадлежит (в любом чеке это обязательный реквизит), кто его обслуживает (на пломбе легко прочитать) и т.п. Практически невозможно силами пользователя выполнить ему команду Hard reset, чего не скажешь о смартфоне. На Ютуб множество роликов как это сделать для любой модели смартфона. Т.е. продать украденный РРО крайне сложно, слишком велик риск идентифицировать реального владельца РРО. Смартфон после сброса на заводские установки теряет свою идентичность.
Сервисные центры, осуществляющие обслуживание традиционных РРО осуществляют свою деятельность на основании договора с производителем конкретной модели РРО, имеют персонал прошедший обучение и получивший соответствующую квалификацию, имеют необходимый ЗИП и ремонтную базу для оперативного ремонта вашего РРО Их больше 5000 по всей Украине и все они внесены в публичный реестр ЦСО. А кто отвечает за обслуживание вашего пРРО?
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner